I Dolnośląski piknik militarny- Leon pisze głupoty.

W moim poście, o Pierwszym Dolnośląskim Pikniku Militarnym wyraziłem swoją opinię na temat tej imprezy. Post starałem się napisać w ten sposób, aby nie tylko krytykować, ale też docenić to co Panowie zrobili, jednak pewne osoby go nie zrozumiały, czego wyraz dały w komentarzach. Chciałbym się odnieść do tych wpisów.

Zaczęło się od „masz racje Muchołapka była lepsza jako śmietnisko i kloaka całej okolicy no i zawsze jakiś złomiasz mógł sobie zginąć (zgineło conajmiej 5-ciu) zrub coś sam oprucz blogu i pużniej oceniaj

Jest to komentarz odnośnie mojego marudzenia o zrobieniu czegoś z niczego. Czyli nadaniu obiektowi statusu, którego nie ma. Muchołapka= zagadkowe miejsce, a moja piwnica to schron Hitlera 😉

To jest Muchołapka

A to inne chłodnie

(jutro do każdej fotki dorzucę link)

Dalej ktoś myśli, że „Muchołapka” była czymś tajemniczym?

Nie, nie była. W pewnym stopniu ciekawa jest co najwyżej rozbudowana sieć tuneli.

„Zastanawiam się skąd u ludzi którzy nic nie zrobili i niewiele sobą reprezentują taka chęć lansowania się odwagi żeby swój poziom ,a właściwie jego brak eksponować na zewnątrz”

Chęć lansowania? To wyrażanie swojej opinii jest lansowaniem?


„Twój brak wiedza i wyobraźni nie pozwala Ci się poza ten magiczny krąg wychylić”
Za to Twoja wyobraźnia jest wręcz przerażająca.


„wymalować ściany w takie bohomazy jakimi masz urozmaiconą tapetę swojego blogu. „
Mam w tle napisane UFO, pewnie dlatego zainteresowało Cię tło.


„Jeżeli chodzi o pojazdy militarne wyeksponowane na terenie muzeum to na pewno ma ją więcej wspólnego z Muzeum Techniki Militarnej „Riese:-Molke niż Ty z publicysta.”
Jak dla mnie to te pojazdy są tylko i wyłącznie po to, żeby teren zagospodarować i dzieciaki przyciągnąć.


„Ludzi którzy Ci delikatnie próbują wytłumaczyć że się mylisz zarzucasz grafomanię „
Delikatnie? Cytuję:
masz racje Muchołapka była lepsza jako śmietnisko i kloaka całej okolicy no i zawsze jakiś złomiasz mógł sobie zginąć (zgineło conajmiej 5-ciu) zrub coś sam oprucz blogu i pużniej oceniaj”


Książki i filmy opierają się na domysłach, więc daruj sobie te linki (przeglądnąłem je)

„Podsumowując nie na takich turystów jak Ty I Tobie Podobni czekamy w Górach Sowich.
Wy macie jescze bardzo dużo obiektów które są niezagospodarowane -przypominają śmietniska jak jeszcze niedawno “Muchołapka”.Tam będziecie się czuli “swojsko”.
Piszę w imieniu ludzi którzyy posiadają wiedzę,a co najwarzniejsze robią coś pożytecznego a nie ograniczją się do lansowania swojej głupoty pod równie głupimi pseudonimami jak ich wynaturzenia.
Członek Stowarzyszenia “Riese””

Nie lubię komerchy i tyle. Zrobili byście coś pożytecznego, gdybyście tam posprzątali, a nie otworzyli obiekt do nabijania kasy. 

Podsumowując: Brawo! Po prostu brawo za włożoną w pracę, obiekt teraz wygląda cacy. Ale charakter tego miejsca kompletnie nie pasuje do koncepcji obiektu turystycznego. I tylko to chciałem zaznaczyć w moim poście, ale widocznie cześć osób tego nie rozumie.

PS: Widzę, że masz problemy ze swoja seksualnością, spoko. Mamy takie czasy, że społeczeństwo zaczyna być tolerancyjne.

Żeby ktoś mi nie zarzucił, że cytaty są wyrwane z kontekstu przez co mogło by dojść do zmiany ich znaczenia, całość w oryginale jest na dole, w komentarzach, a kolega niech się tak nie spina.
Bo to, że zauważyłem pewne nieścisłości, nie upoważnia do tego, żeby się tak unosić, jest to co najmniej nie profesjonalne.
Żeby nie pisać drugiego takiego postu na Pana kontrę, proponuję napisać do mnie email.
Pozdrawiam!

20 komentarzy do “I Dolnośląski piknik militarny- Leon pisze głupoty.”

 1. Faktem jest, ze pojazdy militarne zgromadzone przy „muchołapce” pasują do czasów II wojny, jak pięść do oka. Jarmarczna pstrokacizna bannerów z kolei, czeka tylko na cymbergaja i np. małą karuzelę z kucykami.
  Cóż… Z całą pewnością wiem mniej niż P. Szpakowski o biznesie, ale dwa dni temu będąc we Włodarzu, stwierdziłem, że przewodnik traktuje pracę jak karę. 10x mniej zaangażowania niż 10 lat temu jego koledzy. Pozdrawiam.

 2. Nie wiem zapytaj Kwietnia .wiem tlko że kiedyś weszliśmy na jego blog Riese-inna rzeczywistość i ze stoperem sprawdzaliśmy.Noc i dzień co dwadzieścia sekund regularnie bije licznik.
  A On od tego zaczyna z każdym rozmowę- mam ponad milion odwiedzających albo czy widziałeś mój ostatni film.Ale dajmy mu spokój pewnie przygotowuje imprezę hologramy tylko co zrobi z frekwencją to nie komputer
  Łomek

 3. Pan Dariusz Kwiecień ma jeszcze dzięki automatowi dokładnie co 20 sekund wejście na swój blog Pan Leon jeszcze na to nie wpadł..
  Nara „Łomek”

 4. A ja się zgadzam z Kasią i parząc jak się reklamuję Pan „magister” Dariusz Kwiecień zastanawiam się czy kolega Leon nie jest z grupy fanów „historyka” i „pisarza” Dariusza K.
  Coś za ostro Leon wystartował z tematem Pikniku i Muzeum Molke ,gdzie wykonano kawał dobrej roboty a za łagodnie obchodzi się z Panem Dariuszem.
  Tam widział komercje bo bilety były po 10 zł(przy takiej dużej inwestycji) ,a tu przeoczył horrendalną cenę 185 zł ,tak jak napisała Kasia za chleb z kiełbasą i kiełbasę z chlebem (bez żadnej inwestycji)
  Kacper-również pozdrawiam wszystkich

  1. Fanów? Pogrzało Cię?
   Czemu łagodnie obchodzę się DK skoro go nie znam?
   Mam rozumieć, że to widowisko za 185 to Kwietnia tak? olałem to bo myślałem, że ktoś sobie żartuje.

 5. Z tego co wiem Pan Dariusz od wilkołaków stracił już na popularności w Górach Sowich-kolejne miejsce gdzie się spalił.
  Teraz o swoich ponurych zwidach opowiada już gdzie indziej.
  Jakoś nie chce mi się wierzyć żeby coś się zmieniło w imprezach organizowanych przez niego .
  Może będzie je teraz przedstawiał w innej formie dalej chore,dalej chora ale nie będzie o nich mówił tylko je pokazywał. Cena z kosmosu i jakie bogate meni raz kiełbasa z chlebem a raz chleb z kiełbasą -ja pas
  pozdrawiam Kaśka 🙂

 6. Myślałam że na otwarciu Muzeum Molke 1 sierpnia po muchołapce będą biegały wilkołaki Dariusza Kwietnie ,bo jakoś ostatnio tam się produkował ze swoimi wizjami
  Kaśka 🙂

  1. Juz za tydzień „Hologramy Czasu” w Kudowie Zdrój! Zapraszamy!

   Od 19 do 21 lipca widzimy się w Kudowie Zdrój.
   Trzy dni poznawania historii połączonych z grą terenową i koncertem.

   CZEGO DOŚWIADCZYSZ
   HOLOGRAMY CZASU WEDŁUG DARIUSZA KWIETNIA jest innym spotkaniem z Dariuszem
   Kwietniem niż zazwyczaj. Tym razem inaugurujemy rozpoczęcie cyklu, który pełni nie tylko rolę
   informacyjną, ale również stanowi wspaniałą przygodę i wspólną naukę poprzez wspólne rozwiązywanie
   tajemnic.
   Oprócz prelekcji i dyskusji czeka Was szkolenie, które odbywa się w formie warsztatu wyjaśniającego poszczególne etapy, a następnie scenariusza zwiększającego poziom realności szkolenia bez przerwy w czasie trwania.
   Zgłoszenia i pytania proszę przekazywać tylko drogą mailową na adres domeknaskale@wp.pl
   Informacje uzupełniające przekazywane są w konsultacji z organizatorem na minimum 2 tygodnie przed rozpoczęciem szkolenia. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

   Cena za osobę za uczestnictwo w imprezie wynosi 185 PLN.
   Cena obejmuje: prelekcje, szkolenia, instruktorów, sprzęt specjalistyczny do przeprowadzenia
   szkoleń, wyżywienie w dniach:
   * 19-VII -ognisko-kiełbaska z chlebem + herbata,
   * 20-VII – śniadanie-bigos z chlebem + herbata,obiad-grochówka + herbata,
   * 21-VII – ognisko-kiełbaska z chlebem + herbata.
   Na terenie obozowiska będzie możliwość zakupu dodatkowego wyżywienia.

   Zapraszamy do uczestnictwa w niezapomnianej przygodzie!

 7. Pamiętam jak w lasach porastających Włodykę znieważano kości zamęczonych tutaj więźniów!Długo to trwało zanim zlitowano się nad tymi nieszczęśnikami i godnie ich pochowano.
  Później był bałagan z wyprodukowaną w tych zakładach amunicją artyleryjską.Walała się po lasach,każdy miał do niej dostęp.
  Betonowe magazyny na pociski artyleryjskie wykorzystano na magazynowanie trujących chemikaliów(Mogielniki).Zatruto środowisko,wydano ogromne pieniądze na odkażanie tego miejsca.
  Miłków był nieustannie szabrowany i zaśmiecany,ginęli ludzie.
  Ta okolica ma szansę stać się wreszcie atrakcją turystyczną,bez względu na legendy i mity jakie będzie się o niej opowiadało,tak jak to zrobiono w tych miejscach:
  „Kombinat DAG Alfred Nobel”w Krzystkowicach-obecnie wielka atrakcja turystyczna.”www.youtube.com/watch?v=FDvAUjiVtwE”
  „DAG Fabrik Bromberg”pod Bydgoszczą-obecnie popularny skansen i Muzeum Zakładów Zbrojeniowych.”www.youtube.com/watch?v=jEyJqkG8yjs”
  „Powoli ale do przodu”
  🙂

 8. Dziękuję za wpis 🙂 Oczywiście pisał będę dalej, w taki sposób jak robiłem to do tej pory. Jak coś mi się nie podoba to o tym informuję. Nie mam zamiaru tylko wytykać błędów, ale niektórzy przesadzają i nie można udawać, że się tego nie widzi.

  Pozdrawiam! 🙂

 9. Leon. nie przejmuj się. W naszym Kraju jest mnóstwo nawiedzonych idiotów, których zawsze musi być na wierzchu. Za słowami prezesa 😀 :”nikt nam nie udowodni, że czarne jest czarne,a białe jet białe”. Jak chcą w „muchołapce” widzieć lądowisko dla UFO, to i tak ją zobaczą. Thomas a’ Cempis, „O naśladowaniu Chrystusa” *) : „Nie przejmuj się co mówią o tobie inni. Cokolwiek by nie powiedzieli i tak nie staniesz się przez to innym człowiekiem”. Bądź racjonalny i sceptyczny. Pisz jak najwięcej, z przyjemnością poczytam. 🙂 JATO 55 (stary rep) https://www.facebook.com/JATO55 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.